מודעות עצמית

 

 

מודעות הינה המפתח לשינוי!

באמצעות תהליכים של מודעות עצמית האדם לומד להתבונן פנימה ולהפנות את תשומת ליבו אל תוך תוכו. שהאדם צופה על חוויות ואירועי חייו ואינו נסחף עם הרגשות ומגיב מהם, אלא, בהתבוננות פנימית, נעשה תהליך של צפייה. תהליך שבו אנו "ערים" לרגשות ולמחשבות שעולים. ככל שרמת המודעות עולה כך אנו מבינים יותר את החיים, את הנסיבות שיצרו את המציאות ויתרה מכך את הדרך לשנות, לחיות חיים אוהבים, שמחים ורגועים.

בתהליך המודעות נלמדות דרכים להיות במצבים מסוימים באופן מקבל ולא שיפוטי, לומדים איך לשנות את השפעתם של הרגשות שליליים. עם תהליך הלמידה של המודעות העצמית חייו של האדם הופכים להיות יותר ויותר בהירים וצלולים, הוא מבין מהתרחשויות חייו את מה שיוצר את רגשותיו ואת תגובותיו בהתאם לכך. אדם שנמצא במודעות אישית יכול להבין מה יוצר את הכעס, ובתהליך קצר הוא יכול לצאת ממצב זה במהירות ולא לתת לרגש השלילי לנהל אותו, להיות תקוע איתו ולהעלות אותו בחשיבה כמו סרט נע עוד ועוד….במקום זה בתהליך קצר של מודעות האדם מבחין, מתבונן, וממהר לשחרר ולהמשיך הלאה.

תהליך של מודעות עצמית יכול להיות תהליך מרתק של הכרות עם עצמנו ועם זאת יכול גם להיות כואב ולפעמים מפחיד. שהאדם עובר שינוי, כמעט תמיד, יש פחד מהלא נודע, "איך החיים ייראו אחרי? אומנם עד עכשיו חייתי חיים שלא הייתי מרוצה מהם אבל הכרתי אותם, ידעתי למה לצפות".

כדי לעשות את הצעד לקראת השינוי דרוש אומץ. בתהליך עבודתי עם אנשים אני משקפת להם את התנסויות חייהם שחוזרות על עצמן באספקטים שונים של החיים ואת הפוטנציאל שהם יכולים להגיע אליו אם יעשו את הצעד לשינוי. בתקשורת עם התת מודע, מתגלות דרכים למימוש המטרות, בקצב, באופן ובתזמון הנכונים לאותו האדם. האדם נכנס לתהליך שבו המחשבות והפעולות מנותבות למקום שיש בו שמחה, אופטימיות, תקווה, הצלחה, אהבה ועוד….

הרבה אנשים מרגישים שהם כלואים בתוך רגשות קשים כמו כעס או עצב ושרגשות אלו מנהלים אותם.  חשוב להבין שפעמים רבות, יש המון רווחים משניים לשימור הרגשות השליליים ויש פעמים שלאדם פשוט אין איך הידע איך לנהוג אחרת במיוחד אם גדל במשפחה שבה אלו היו הרגשות הדומיננטיים. הידע הזה ניתן לקבלה, אפשר לשנות כל דפוס רגשי ומחשבתי שגדלנו עליו.

תהליך המודעות מאפשר חשיפה של אמונות על מי אנחנו, על החיים, זוגיות,  אהבה, כסף ועוד הרבה.  שאדם נמצא בתהליך של מודעות הוא מגלה אמונות חבויות ויש פעמים שאף לא ידע על קיומן, אמונות כובלות וחוסמות (ראה הרחבה במאמר קונפליקט אמונות).

שהאדם בשל לשינוי ושמגיע הזמן שלו לנוע קדימה ולצמוח, תת המודע יחשוף את האמונות המגבילות על מנת שאלו יוחלפו באמונות אחרות יעילות ומשרתות את המטרות החדשות שבחר האדם להגיע אליהן.

כאשר אנו מודעים, קל יותר לשלוט במחשבות העוברות במוחנו. (ראה הרחבה במאמר חשיבה חיובית). אנו מעצימים מחשבות ע"י זה שאנחנו נותנים להן משקל וערך של טוב או רע, הבעיה היא שרוב האנשים מהרהרים ביותר מחשבות שליליות מאשר בחיוביות. תהליך המודעות נותן כלים לנווט את העוצמה כלומר להגדיל את העוצמה ואת תשומת הלב למחשבות הרצויות, אלו שתואמות עם מטרות חייו של האדם. ככל שירבה האדם במחשבות לשם בעצם יגיע.

הסדנה שאני מעבירה, הינה סדנה של מודעות עצמית. בסדנה נלמדות שיטות נפלאות קלות ופרקטיות, איך להביא למודע את הסיבות שעד כה גרמו לנו לשמר או בכלל להיכנס לאותם מצבים שלילים, לשחרר אותם ולחיות חיים רגועים ושלווים ושמחים.

אני מזמינה אתכם לפתח את יכולת ההתבוננות הפנימית במציאות חייכם, באמצעות חכמת הלב ותבונת הנשמה- להתבונן במציאות הקיימת של חייכם ולעשות שינוי במה שחפצה נפשכם. בואו איתי למסע מרתק של השלמה וריפוי עם העבר קבלת ההווה ובניית נתיב יציב, בטוח ובהיר אל עבר העתיד שאותו תלמדו לייצר כפי שתרצו.

 

חזרה לדף המאמרים

 

 

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind