“אי שם עמוק בתוך תוכינו…טמונים קולות וזיכרונות….”

 

אי שם עמוק בתוך התת מודע של כל אחד ואחת מאיתנו טמונים

 

"מראות רבים שכבר שכחנו

 

ספרי פלאים ומנגינות…."  


ריפוי העבר הוא תמיד התשובה לריפוי ההווה ולבריאות טובה!

"…בתאי הגוף מאוחסנים זיכרונות רגשיים שעוברים בירושה מדור אחד של תאים למשנהו. ריפוי אמיתי מתחיל כאשר משחררים את הזיכרונות האלו. כאשר הנושאים הרגשיים מטופלים ברמות העמוקות ביותר, ברמת הנשמה, של המודעות עצמה- אפשר להגיע למקור של הנושא. רק אז אפשר להשיג חירות אמיתית, רגשית ופיזית, רק אז יכול להתחיל ריפוי אמיתי. המסע-ברנדון בייס

כל אדם עבר בעברו סיטואציות קשות וטראומתיות ברמה זו או אחרת.

  • עבור ילד אחד טראומה תיחשב אירוע שבו אמו איחרה לקחת אותו מהגן והוא נשאר לבד עם הגננת,אחרי שכל האמהות לקחו את הילדים שלהם. זהו זיכרון אחד מיני כמה בו עלתה תחושת הנטישה.
  • עבור ילדה אחרת אירוע קשה הינו התעללות מינית שספגה מבן דודה. 

זהו לא דבר שניתן לאמוד את חומרתו, מה שקובע ומשפיע על העתיד הינה הפרשנות שניתנה ע"י האדם בילדותו  ואיזה רגש הוא הדחיק בעקבות אותו האירוע. כמנגנון הישרדות והגנה הילד "שם בצד", ממשיך הלאה ומדחיק את האירוע. בעקבות אותו האירוע הילד מסגל לעצמו תבנית התנהגותית ו/או מחשבתית. אימוץ ההרגל או המחשבה קורה באופן בלתי מודע ומושרש בתת מודע.

מאחר והאדם הדחיק את האירוע ולא נתן לעצמו את הלגיטימציה המלאה להביע ולפרוק את רגשותיו,

הוא ממשיך עם אותה תבנית התנהגותית ו/או מחשבתית על מנת להגן על עצמו מפני אירוע זהה.

אנשים  מגיעים למפגשי הנחייה ולטיפולים, אחרי ששנים הם שימרו את אותם דפוסי התנהגות ומחשבה, למרות שכבר אין בהם צורך. לכן מאוד חשוב לשחרר רגשות שליליים מהעבר.

שאנחנו מאפשרים לעצמנו להגיע לשחרור רגשי באופן מלא, המטען הרגשי והגופני משתחרר גם הוא.

קיימות 2 אסכולות בשחזור העבר:

  1. האחת אומרת שאפשר לנקות את העבר, באי חיבור – דיסוציאציה- לחוות מרחוק, בריחוק רגשי מהסיטואציה. באמצעות הדמיון ניתן לנוע על קו הזמן, עד לאותה נקודת זמן בה התרחש האירוע. המונחה מתבונן מלמעלה או מהצד על האירוע, כך שמבחינה רגשית, הוא מרוחק מהאירוע ואינו חווה את עוצמת הרגשות שחווה באירוע עצמו.  גישה זו אומרת שאין צורך לחוות את מה שהיה שם, רק  להגיע לאותה נקודת זמן על מנת לשנות אמונה ו/או דפוס התנהגות שנוצרו בעקבות האירוע ועל מנת לרפא את אותה נקודת זמן שמשפיעה מאוד על מי שאנחנו בהווה. טכניקת קו הזמן מה- NLP נותנת מענה נפלא ויעיל לגישה זו. בגישה זו אני נוטה להשתמש במקרים בהם הטראומות בעבר הן רבות או ומאוד קשות. מתאים להנחיה אחרי פציעות קשות, הלם קרב, תאונות דרכים , אונס וכו'.
  2. האסכולה השנייה אומרת, "להיכנס" לתוך האירוע הטראומטי ולאפשר למונחה לחוות את האירוע כאילו הוא עכשיו שם, אותו הילד שחווה את הכאב והעצב. שחזור היסטוריה שמתנהל בחיבור מלא – שהאדם מרגיש שהוא עכשיו אותו הילד, חווה את האירוע, מראיית העולם של  הילד המאפשר לעצמו לבטא את אתם הרגשות שלא באו לידי ביטוי אז כילד.

ב- 2 האסכולות חשוב מאוד לברר אילו אמונות או דפוסי התנהגות, על החיים או על עצמנו, נוצרו בעקבות אותם האירועים והאם הגיע הזמן לשנות אותם, למה שיהיה יעיל יותר ונכון יותר עבורם בנקודת הזמן של ההווה לקראת העתיד….

2 הגישות עוצמתיות ומספקות תובנות חדשות ונקודת מבט חדשה על האירוע עצמו.  לפתע המונחה  מבין  מתי, איך ולמה הוא אימץ אמונות מסוימות ואת הקשר שהיה עד כה לא מודע בין האירוע בעבר לבין תבנית ההתנהגות.

במהלך התהליך משתחרר הרגש הקשה שהתלווה אל האירוע  והאנרגיה שהושקעה בהדחקתו.

שינוי  רגש או תחושה-

ניתן לשנות תחושות ורגשות כמו אשמה, פחד, בטחון עצמי נמוך, תחושה של "לא מספיק טוב" ועוד.

ל- NLP יש טכניקות מצוינות שבאמצעותן אפשר לשחזר את העבר בכמה אירועים, בתקופות גיל שונות, במפגש אחד.

פגשתי בהנחיותיי נשים שעברו התעללות מינית בילדותן והדחיקו זאת כ"כ עמוק עד "ששכחו" שזה קרה. בתהליך של ריפוי  העבר ושיחזור ההיסטוריה, עולים זיכרונות מהעבר.

חשוב לדעת שתת המודע חושף את הזיכרון הנכון והמתאים ביותר לאותו היום, מבחינת בשלותו של המונחה ויכולתו להכיל את אותו האירוע. כלומר זיכרון קשה וטראומתי יעלה מתי שהמונחה יהיה מוכן לכך.

חיה (שם בדוי) אישה בשנות ה-50, נשואה + 3 ילדים ומנהלת בכירה בתחום ההי-טק. חיה  בעלת כושר ביטוי מדהים בכתיבה ובע"פ רק בקבוצות קטנות והרגישה נוח יותר להתבטא בחברת נשים. אלי הגיעה חיה על מנת לעבוד על בעיית פחד הקהל. במסגרת עבודתה נתבקשה להציג פרזנטציות לקבוצות שכללו בעיקר גברים, עד כה סירבה מאחר ולא יכלה לשאת בדמיונה את עצמה מדברת בעמידה מול קבוצה שברובה מכילה גברים. עד כה האמינה חיה שזה קשור לערכי הצניעות ולמסורת שגדלה עליהם בילדותה ולעודף משקל גדול שגם הוריד לה את הביטחון לעמוד מול קבוצה.

הזיכרון עלה רק במפגש החמישי אחרי שהתחזקו משאביה ואחרי שהגדירה לעצמה מטרה עתידית ויכלה לדמיין עצמה בעתיד משיגה את המטרה, אך היה לה קשה, עלה הפחד שמשהו רע יכול לקרות בעקבות המעמד הזה, אך היא לא יכלה להגדיר מהו ומאיפה הוא נובע.

בפעם הראשונה חוותה את העבר בטכניקה המופלאה של NLP – שחזור וניקוי ההיסטוריה, הגענו לכמה אירועים ששם התחיל חוסר הביטחון. אך עדיין הייתה תחושה שיש שם עוד משהו שגורם לחוסר ביטחון ולפחד לעמוד מול קהל שעיקרו גברים. בטכניקה נוספת בדמיון מודרך עם שילוב של הילינג עלה הזיכרון הקשה בו היא רואה עצמה  מלמעלה מוטרדת מינית ע"י בן דודה, בגיל מאוד צעיר,  וזה קרה מספר פעמים בילדותה.

האירועים היו קבורים כ"כ עמוק, מאחר ובזמן ההתרחשות אותה הילדה פשוט "ניתקה" עצמה מגופה כדי לא באמת להיות שם ולחוות את הכאב והסבל. צריך הרבה מאוד משאבים ואנרגיה כדי להדחיק אירועים אלו, והאנרגיה הזו "נטענה" אכילה מופרזת.

בעקבות אותם האירועים בהם ניתקה עצמה מגופה, חיה בחוסר חיבור לחיים, דיברה על עצמה בגוף 3, תוך שהיא חווה עצמה מהצד ולא באמת נוגעת בחיים.

בעקבות אותה האירועים נטמעו בה אמונות קשות על גברים ועל הסכנות שהם מהווים.

השבוע הראשון שלאחר שחזור העבר היה מאוד קשה, זו הייתה הפעם הראשונה שהגוף שלה הגיב והוא הגיב קשה, בהקאות, בבכי, בכעס. תהליך זה הביא אותה לנחיתה חזרה לתוך גופה. ההבנה הייתה שהיא פחדה להיות אובייקט מעניין בעיני גברים שבעיני התת מודע זהו איום עבורה, לכן תת המודע שהוא מאוד חכם וכל מטרתו להגן עליה ייצר את הפחד מפני קהל גברי, כדי שלא יקרה לה משהו רע.

כשבועיים לאחר הריפוי היא הרגישה שהיא נולדה מחדש, השינוי הראשוני התבטא בכך שהחלה לאכול הרבה פחות, הגוף לא היה זקוק יותר לשכבות ההגנה של השומן ולמזון כתחליף לאנרגיה הרבה שהושקעה בהדחקה האירועים. המטרה הושגה כחודש אחרי כבר "בער" בה להציג את הפרזנטציות ולעמוד מול קבוצות ולא שינה לה מה יהיה הרכב הקבוצה.


אני פוגשת במפגשי ההנחיה והטיפול אנשים עם עבר "כבד" שחוו בעברם אירועים קשים מאוד ועשו עבודה נהדרת של ריפוי- של בחירה בחיים, התקדמו לעבר מטרתם והשיגו אותה. ועל סמך זה אני יודעת שאפשר לרפא כל התנסות שעברת בעברך! אפשר לרפא את העבר, אפשר לשנות את ההתייחסות כלפי מה שקרה בעבר ולחיות באהבה.

הבחירה היא שלכם – להחליט ולחיות את המציאות שתרצו לחיות, זוהי אינה קלישאה, זוהי האמת!

בעזרת הדרכה נכונה ורצון אפשר להשיג כל מטרה שתרצו ולחיות באהבה!

אני מזמינה אתכם לגעת במהות שלכם, לנקות, לשחרר ולרפא את העבר, לקבל את הכלים והידע להתפתח בדרך הטובה ביותר ויכול להיות שכבר עכשיו החיים שלכם יקבלו תפנית חיובית ועוצמתית….

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind