מחשבות רבותיי…מחשבות….

 


רבות נאמר ונכתב בנושא המחשבות והשפעתן על חיינו, במיוחד בעידן  מופלא זה של התפתחות, אך למעשה חשיבותה והשפעתה הגדולה של המחשבה מוזכרים כבר במקורותינו:

  • אשר יגורתי בא לי  והנוסח המקורי "…אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי – יָבֹא לִי…"(איוב ג כה)

הפירוש: מה שחששתי ממנו – קרה לי.

  • "אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך, ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות!" הרב נחמן מברסלב
  • "דע שיש בבני האדם סגולות גדולות כי יכולים לפעול ע"י מחשבתם…כי כשהמחשבה היא כולה אחוזה ודבוקה בדבר אחד שיהיה כן, דהיינו כל הבחינות שיש במחשבה דהיינו פנימיות וחיצוניות ושאר הבחינות כולם עד הנקודה וכשכולם כאחד אחוזים ודבוקים וחושבים שיהיה כן, בלי בלבול ונטייה למחשבה אחרת, על ידי זה הם פועלים שבהכרח יהיה כן כמו שהם חושבים…"הרמב"ם.
  • "סוף מעשה במחשבה תחילה"

הביטוי מופיע במקור בספר קבלה קדום בשם "מערכת האלוהות" ורבי שלמה הלוי אלקבץ שיבץ את המשפט הזה בפיוטו "לכה דודי".

הפירוש– המחשבה  מהווה את הבסיס לבריאה- לכל אחד מאיתנו יש את היכולת והעוצמות לברוא את רצונו תחילה ע"י המחשבה ועם הזמן  המחשבה תהפוך לפעולות ולעשייה ולמימוש.

 

המחשבות שאנו משחררים אל היקום, חוזרות אלינו בצורת חומר ממומש בחיינו, הרגשות שלנו מטעינים את המחשבות הללו באנרגיה ומאפשרים את מימושן. ככל שהמחשבות שלנו יהיו חזקות וממוקדות יותר כך יהיה קל יותר להגשים את מה שנרצה!

למחשבות יש אנרגיה מגנטית שממגנטת לחיינו דברים. לכן מאוד חשוב לחשוב באופן חיובי! מחשבות חיוביות יוצרות רגשות חיוביים שמושכים אלינו את הדברים שנרצה.  מחשבות חיוביות הינן הכרחיות ליצירת שינוי בחיינו.

בעזרת פיתוח מודעות גבוהה לאופן החשיבה והבאת תשומת הלב למחשבותינו, יש ביכולתנו ליצור את המציאות הרצויה לנו.

אך, אצל מרבית האנשים מופיעות יותר מחשבות שליליות מאשר חיוביות והמיקוד נוצר במה שלא רוצים. מחשבות שליליות מזיקות הן יוצרות תחושות של פחד, חרדה, קנאה, כאב וסבל. בחשיבה השלילית אנו נותנים גושפנקא לתחושות שליליות שיוצרות תקיעות והשפעתן על גופינו והווייתנו הינה הרסנית.

השפעתן של מחשבות חיוביות הינה עצומה ובעלת משמעות כבירה על התקדמות ויצירת שינוי בחיינו. בתהליך של מודעות אנו מתבקשים לברור בפינצטה מחשבה מחשבה ולשאול את עצמנו האם מחשבה זו תוביל אותנו למציאות שנרצה.

נכון, שבמציאות חיינו, רובנו עסוקים מאד, אם בלימודים, אם בעבודה, אם במשפחה וכד'. על פי רוב, אנו נותנים למוח שלנו לפעול באופן אוטומטי. כך נוצר מצב שבו כל מחשבה נכנסת ומתקיימת אצלנו תחת קורת ביתנו. אנו מכניסים הרבה פעמים מחשבות שהן שוות ערך לרעל, מה גם שאנו מזינים אותן, נותנים להן מחסה ולאט לאט מחשבות אלו יוצרות את חיינו ואנו הופכים להיות בצלן, עם הפחדים, החששות וכל הדברים שלא היינו רוצים שיקרו בחיינו.

מחשבות ניתנות לשינוי! 

אנחנו בוחרים במחשבות שלנו!

יש פעמים שמתוך הרגל אנו חושבים את אותה מחשבה שוב ושוב עד שהמחשבה הפכה להיות דיירת קבע ואפילו לאדם קשה לחשוב שהוא בחר במחשבה הזו.

לאמן את המח לחשיבה חיובית, זוהי עבודה קשה ואפילו עבודה קשה מאוד, במיוחד אחרי שהתרגלנו לארח כל מחשבה שמגיעה. יש הטוענים שזוהי העבודה הקשה ביותר, אפילו יותר מכל עבודת פרך ואני נוטה להסכים עם אמירה זו, למרות שמימי לא עבדתי בעבודת פרך (לא בגלגול הזה לפחות…).

במפגשי עם מונחים אני פוגשת אנשים שהמוח שלהם נשאב לחשיבה השלילית והם יוצרים תסריטים במוח שיוצרים רגשות מאוד לא נעימים ולפעמים זה ממש כמו התמכרות.

התמורה לחשיבה חיובית היא עצומה. כאשר אנו מאמנים את המח לחשיבה חיובית ובודקים כל מחשבה, זוהי תחילת הדרך לקרב לחיינו יותר שמחה, הצלחה, אהבה ואופטימיות. החיים מתחילים לנוע בקצב אחר, החשיבה החיובית מובילה לרעיונות, ליוזמה, להתפתחות ולפעולות שיממשו את אותם רעיונות.

לכן, שווה מאוד להשקיע את הזמן במחשבה על מה שאתה רוצה, לחשוב מחשבות אוהבות על אנשים אחרים, לקבל את עצמך ואת האחר, לראות את מה שטוב בו, לחייך ולצפות לדברים טובים שיקרו בחייכם.

 

כבר עכשיו, כשאתם קוראים את המאמר הזה, ייתכן שעולות בכן מחשבות שליליות שהייתם שמחים לשחרר כבר עכשיו, מחשבות שלא באמת מאפשרות לכם לבטא את עצמכם ולהיות מי שאתם, מחשבות שלא מאפשרות לכם לחיות חיים מלאים בשמחה ובאהבה, ויכול להיות שאתם מוכנים לשחרר אותן ממש עכשיו…

לרב האנשים קל יותר לעשות זאת כחלק מתהליך של שינוי וצמיחה תוך כדי קבלת הדרכה וליווי בתהליך. תפקידו של מנחה/מטפל מוסמך ומקצועי לעזור לך להבין את ההגנות והרווחים המתלווים לאופן החשיבה השלילי. תפקידי כמנחה להאיר על אותן המחשבות ולהציע מחשבות חילופיות שיקדמו יותר את המונחה לעבר השגת מטרתו ולמצוא חלופות יעילות יותר ומקדמות יותר להגנות ולרווחים.  

 

תחשבו, כאשר תשתנה ולו רק מחשבה שלילית אחת למחשבה חיובית, איך זה ישפיע על החיים שלכם? ועכשיו תחשבו איך זה לחיות שאתם יכולים לשלוט בכל מחשבה ומחשבה שעולה בראשכם, איך זה מרגיש ואיך זה לחיות שבראשכם יש כל הזמן מחשבות חיוביות וגם אם מתגנבת לה מחשבה שלילית קטנה, היא ישר מתפוגגת ונעלמת ותופסות את מקומה כמה מחשבות חיוביות.

 אז איך עושים את זה?

ל-NLP ולדמיון מודרך יש כלים נפלאים לשינוי המחשבות. באמצעות שיטות אלו אפשר ללמוד באיזה אופן להשתמש במוח שלך, כיצד להניע את המחשבות שלך, כך שתוכל להשיג את מה שאתה רוצה, מתי שתרצה, לכמה זמן שתרצה ובכל תחום בחיים.

אני מזמינה אותך לעשות שינוי, שינוי שמתחיל קודם כל בראש!!! ללמוד איך לשנות את החשיבה לחשיבה חיובית, ממוקדת יותר, איך לברור כל מחשבה, איך ליצור רגשות חיוביים ואיך לממש את האושר והשמחה בחייך.

 

חזרה לדף המאמרים

 

 

 

 

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind