השפעת התת מודע על תהליכים פיזיולוגים בגוף-

 

 

תת המודע הינו מאגר המאחסן את כל החוויות והתגובות הרגשיות שנוצרו בעקבות אותן חוויות. הוא זה שאחראי על כל התפקודים האוטונומיים המתרחשים בגופינו, כמו קצב פעימות הלב, לחץ הדם, שליטה בתפקוד הבלוטות ההורמונאליות, קצב חילוף החומרים ועוד…

כל אירוע וחוויה שעברנו בחיינו הטביע חותם כלשהו על חיינו. לכל חוויה הגבנו באיזשהו אופן-כזה שמשרת את מי שאנחנו היום וכזה שלא משרת את מי שאנחנו היום.

לגוף יש חכמה מדהימה שיכולה לשפר פלאים את המצב הבריאותי ואף להביא להחלמה מלאה.

ברגע שפוגשים את התבניות שיצרו את החסימות ( פיזיות, רגשיות, נפשיות) ומשנים אותם, ע"י "מפגש" עם הסיטואציות שיצרו את האמונות והמחשבות שאינן משרתות יותר את המונחה,הדרך אל הריפוי נפתחת.

שאדם מגיע עם בעיה פיזית ממיגרנה, כאבי גב ועד לסרטן, אני בודקת איתו לעומק את הגורמים לרוב רגשיים ומחשבתיים, שיצרו את הבעיה הפיזית. רוב האנשים באים עם רמת מוכנות גבוהה להבריא ולהחלים. במהלך התהליך נחשפים משאבים, יכולות ועוצמות ריפוי שלפעמים לא היו בידיעת המונחה, כך שגם אנשים הבאים עם מוטיבציה ירודה להחלמה, מתמלאים תוך כדי התהליך בתקווה ובאמונה מחודשת.

המוח אינו מבחין בין מציאות לדמיון מסקנות אלו עוזרות מאוד בתחום הריפוי, אדם חולה ש"יעסיק" את מוחו במציאות שיחווה לכשיחלים וידמיין את עצמו שהוא בריא: איך יתנהג מה יעשה ואיך ייראה… הגוף יגייס את כל כוחות הריפוי ויאפשר את הריפוי. לגוף יש יכולת ריפוי נפלאה וחכמה אינסופית לרפא את האדם. "הדימיון הוא הכלי בעזרתו, יכול האדם להסביר לחכמת גופו את מה שהוא מבקש" אומר פרופסור זיצ'ק- חוקר סרטן בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית.

מטרתי, לחבר את המונחה למשאבים שקיימים בתוכו, משאבים שמחברים אותו אל החיים, אל השמחה, אל הרצון לחיות חיים בריאים.

 אני עוזרת למונחה בעזרת חיבור אל חכמת הגוף שלו לגלות את הדרך לריפוי למחלה.

התהליך של ההנחיה, מתרחש תמיד בקצב של המונחה כלומר עד כמה שהאדם מוכן לחשוף את מצבו הרגשי נפשי. מאוד חשוב לציין שכל ההנחיות והטיפולים יתבצעו לפי רמת מוכנותו של האדם המגיע לטיפול, מה שכן הבחנתי שכמעט אצל כולם, יש נטייה להבין ובאמת לפתור את מה שיוצר את הסימפטום הפיזי.

במהלך המפגשים נבדקים הגורמים הרגשיים והמחשבתיים שיצרו את הסימפטומים הפיזיים ומביאים להם ריפוי ויש פעמים שכבר בהתחלה אפשר להבחין בשינוי במצב הבריאותי ההולך ומשתפר.

חלק מהטיפול כאמור, הוא ריפוי העבר יש אנשים הפוחדים לפגוש את העבר שלהם ואת הזיכרונות הכאובים. מאוד חשוב לי לציין שתת המודע תמיד רוצה לטובתנו, לכן הוא יוביל אותנו בהרפיה אל הזיכרון שהכי נכון לפגשו בו באותו היום וכל זה קורה לפי רמת מוכנותו ובשלותו של המונחה. (ראה מאמר מורחב על ריפוי העבר)

"כוחו של הדמיון הוא גורם בעל חשיבות עליונה בתחום הרפואה, הדמיון עשוי לגרום למחלות והוא גם עשוי לרפאן" כך טען פרקלסוס שהיה הרופא האלכימאי החשוב ביותר. במאה ה- 16.

מה שיכול לשבש את החיבור לחכמה זו הם כמה פרמטרים :

  1. האדם לא מודע ליכולת הריפוי שלו ונופל למרה שחורה ולתחזיות פסימיות ולסטטיסטיקות מדאיגות.
  2. האדם החולה כבול לאמונות, רגשות ומחשבות שליליים שמנהלים אותו ובעצם מורידים מאוד את המוטיבציה להחלמה. במצב כזה האמונה שיחלים עלולה לדעוך עם הזמן.
  3. לאדם יש רווח משני מהמחלה, לרב הרווח הוא בלתי מודע ולכן אינו יכול לשנותו. מטפל מוסמך ומנוסה יודע איך לכוון את המודע של המונחה ולמצוא את הרווח המשני ולהביא אותו לידי מודעות.

זהו שלב מאוד חשוב בהבנת המחלה, אך מפה יש קפיצת מדרגה עצומה ובעצם אפשר לומר שזהו שלב הבחירה שבו מחליט האדם אם לתת לכל המחשבות, האמונות, הרגשות ואירועי העבר לנהל את מחלתו או שהוא מחליט לבחור בחיים, בתקווה ובאמונה בחכמת הגוף שלו, בידיעה שהוא יכול לבחור את מחשבותיו ולאמץ אמונות חדשות על עצמו, על החיים ובאמת לחיות חיים מאושרים.

לדמיון מודרך ול-NLP יש יכולת נהדרת להפחית תופעות לוואי של כימותרפיה, לשכך כאבים, וממיקוד בכאב ובסבל המיקוד עובר אל  כוחות הריפוי וה"למה" כדי לי להחלים.

ההילינג מחבר לתדרים גבוהים של ריפוי וניקוי אנרגטי של הגורמים למחלה. השילוב בין השיטות הוא שילוב מנצח.

בנוסף לריפוי הפיזי, מתחוללים שינויים רבים אצל המונחה. ברגע שמשתחררות המועקות, החסימות המעכבות, הרגשות הקשים והמחשבות השליליות, בעצם מתקלפות הקליפות שיצרו עד כה את חומת ההגנה וכמו פלא, המונחה מתחבר אל העוצמות והמשאבים שבו, ומוצא עצמו יותר שמח, יותר אופטימי, מחובר יותר לאהבה ומממש עצמו יותר ויותר.

בעת תרגול הרפיות ומציאת הגורמים המעכבים והיוצרים את המחלה או הסימפטום הפיזי, (לרוב אלו רגשות שליליים ומחשבות שליליות) ישתנה התפקוד הפיזי בגוף ותת המודע השולט בכל התהליכים הפיזיים המתרחשים בגופינו יכוון את המודע להצלחת תהליך הריפוי.

מטרתי, בשיתוף פעולה עם המונחה, לפתור את הנושאים הרגשיים ברמות העמוקות ביותר שאפשר להגיע אליהם, ברמה הנישמתית, לעזור למונחה להתחבר אל חכמת  גופו וליצור ריפוי מלא ושלם.

 

למאמר הבא

 

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind