שוקי בוקי

מדיטציה הינה דרך להיכרות אמיתית עם מי שאנחנו.המדיטציה פותחת בפנינו עולם מלא אל נפשינו.
בעבר שנזרקה המילה מדיטציה לאוויר שייכו אותה ישר לעולם המיסטיקה, לישיבת זן ולהמהום ההברה אוםםםםםם…או לשתיקה לכמה ימים באיזה אשראם.
היום מדיטציות הופכות להיות חלק אינטגראלי מחייהם של המוני אנשים, יותר ויותר שומעים על אנשים שמשלבים מדיטציה בחיי היום יום, כל אחד לפי הזמן שמתאפשר לו.
בתקופה זו בארה”ב באירופה ואף בישראל, מוצאים יותר ויותר אנשים מודטים בזמנם החופשי ואף בהפסקות העבודה. תופעה זו תופסת תאוצה גם בישראל ויש גם רופאים ישראלים התומכים מאוד בתרגול מדיטציה באופן קבע להפחתת חרדות, לשיפור התפקוד הפיזי ולמניעת מחלות.
מהי מדיטציה?
מדיטציה הינה טכניקת עתיקת יומין שמטרתה הפניית הקשב לעולמך הפנימי, המדיטציה פותחת חלון הזדמנויות להיות בשקט עם עצמך. הדגש במדיטציה הינו המיקוד, כך שניתן למצוא אנשים שנמצאים במצב מדיטטיבי שהם רוקדים, מציירים, בוהים בים או יושבים בישיבה מזרחית בעיניים עצומות.
מדיטציה בישיבה שהעיניים עצומות ובחדר שקט, מאפשרת כניסה פנימה גדולה יותר, מאחר והחושים אינם מגורים ותשומת הלב מופנית בהתחלה לנשימה ובהמשך למיקודים שונים בהתאם למדיטציה. בזמן המדיטציה גלי המוח עוברים לפעילות בגלי אלפא מצב הדומה לשינה. במצב זה כמעט ואין פעילות מחשבתית במוח (יש מדיטציות שאין בהן כלל חשיבה) והגוף הופך להיות שקט ונינוח.
יש פעמים שאני כן משלבת חשיבה במדיטציה, חשיבה שממוקדת בדבר מסוים כמו בגוף שלכם כל פעם באיבר אחר, או בחפץ מסוים או באהבה, באור או ביצירת תמונה של העתיד שלכם.שכל כולכם ממוקדים בדבר אחד, באופן טבעי המוח נהיה שקט.
מדיטציה כמו כל דבר, היא תוצר של אימון – יש אנשים שחווים סוג של קושי בהתחלה ועלולה להיווצר תחושה של חוסר נוחות. יש כאלו שנרדמים במהלך התרגול ויש כאלו שעולות בהם המון מחשבות בזמן המדיטציה. מה שיכול להקל על התרגול בהתחלה הינו תרגול קצר (10 דקות- רבע שעה) מידי יום או 3 פעמים בשבוע ועם הזמן התודעה מתרגלת ומאפשרת למדוט יותר זמן. הדבר דומה לאימון של שריר- בהתחלה גם אימון קצר במשקל נמוך של משקולת יכול להיות קשה, עם האימונים משך הזמן עולה ואיתו גם המשקל שאנו מעמיסים על השריר. ככל שנתרגל ונתאמן יותר ויותר גם באימון הכושר וגם במדיטציה היכולת תגדל עוד ועוד עם הזמן- הסבלנות וההתמדה משתלמות ביותר!!!
במהלך התרגולים המוח כחלק מהגוף עובר שינויים במהלך המדיטציה ולכן תרומתה של המדיטציה הינה גדולה לעין ערוך:
להפגת מתחים ולחץ
להפגת חרדות ודיכאון.
לקבלת רוגע ושלווה.
לשיפור הזיכרון והמיקוד.
לשיפור מצב הרוח .
לחיזוק מערכת החיסון והגוף בכלל.
לשיכוך כאבים.
ועוד….
ברחבי העולם ובעיקר בארה”ב נערכים מחקרים המראים שמדיטציות מאוד יעילות באיזון וריפוי הגוף והנפש. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר שפורסם ב-ynet.
כדאי ורצוי לקבל הדרכת מדיטציה ולבחון כמה סוגים של מדיטציה על מנת לבחור את זו המתאימה לכם ביותר – יש מדיטציות נשימה, ומדיטציה שבה בוהים בנר דולק, מדיטציה שבה חוזרים בלב על מנטרה ועוד הרבה.
אנשים מצפים לחוות אושר ושלווה עם עצימת העיניים, זה מאוד תלוי בסוג המדיטציה שנתרגל. יש מדיטציות עומק, שבהן אנו מתבוננים מתוך כנות ואמת, על מנת לאפשר לכל מה שקבור עמוק בתוכנו לעלות.למעשה עצם הפניית הקשב פנימה פותח בד”כ את מה שניסינו להשתיק כל הזמן, יש המכנים זאת כמחול שדים, רגשות, זיכרונות, קולות פנימיים צפים וגואים.לא להיבהל, אם נברח מזה זה לא יעלם- כל מה שהדחקנו כל השנים עדיין קיים בתוכנו. ההקשבה והפניית תשומת הלב יכולות לפוגג את אותם הרחשים הפנימיים על ידי מתן תשומת לב לאותם הקולות והתחושות. במהלך מדיטציה מסוג זה שבו אנו אנו מאפשרים למה שנמצא שם להיות, אנו חווים נוכחות וערות מלאה ובכך ממוססים פחדים ורגשות שליליים ופותחים מקום לרגיעה האמיתית

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind