קונפליקט אמונות

 

רוב האמונות שיש לאדם מתעצבות בשנות חייו הראשונות בערך עד גילאים 7-8, רובן בהשפעת הוריו או דמויות משמעותיות שליוו אותו בילדותו: סבים, אחים, מורים ועוד. האמונות שנוצרות בגיל צעיר משתרשות עמוק בתודעה מאחר וזו האמת מבחינתנו בהיותנו ילדים.

האמונות מכתיבות לנו את דרך החיים ויש להן השפעה רבה על תפישת החיים שלנו, על איך אנו רואים את העתיד ויוצרים את חיינו. הרבה מהאמונות הן בלתי מודעות והן משפיעות עלינו, על הפעולות שננקוט, על ההחלטות שנחליט ועל איך שאנו חיים את חיינו.

לכל אדם יש את המטרות שהוא רוצה להשיג, רובינו רוצים להיות בריאים, שמחים, מצליחים, להראות טוב, להיות חיוניים וכו’. לכאורה אם נשתמש בדמיון ונדמיין זאת קורה המציאות אמורה להתרחש, אך הלכה למעשה זה לא תמיד קורה. יש פעמים שלאדם יש אמונות המגבילות אותו בדרך להשגת המטרה, אלו אמונות שיוצרות התנגדות בלתי מודעת שלא מאפשרת לאדם להצליח ולממש את מטרתו. על האדם המבצע את טכניקת הדמיון מודרך להיות מאוד מודע וקשוב, על מנת להבחין ולשמוע את הקולות שמייצגים את האמונות הסותרות למטרתו.

יש אמונות שמקדמות אותנו לעבר המטרה ויש אמונות שמגבילות ויוצרות התנגדות בלתי מודעת שלא מאפשרת להשיג את המטרה.

דוגמא-

 ילד שאמו אומרת לא שהוא לא יוצלח “ממך כבר לא ייצא שום דבר” ובכל דבר שהוא עושה הוא נכשל ולא מתמיד- גודל להיות אדם לא יוצלח שבאמת לא מצליח בתחומים שרוצה להצליח, גם אם לכאורה יש לו את הפוטנציאל והוא יכול אפילו להבחין בו. ברגע שיש לו את האמונה שהוא לא יוצלח הוא ייצור מצבים שבהם הוא “יצדיק” את האמונה הזו שעליה גדל וזו הייתה האמת שלו בתור ילד. הוא יכול לומר היגדים (מנטרות) שהוא מוצלח ושהוא יכול לסיים את הלימודים ולהצליח, אך לאלו לא באמת תיהיה יכולת השפעה על חייו, כל מוטבעת בו  אמונת הבסיס עליה גדל שממנו לא ייצא כבר שום דבר…

עד החלפת האמונות לאותו אדם יש הרבה התנגשות וסתירות פנימיות חלקן מודעות ורובן לא מודעות בדרך להשגת המטרה. העבודה עמו כללה שינוי אמונות, והפנמת אמונות חדשות יעילות יותר שישרתו את מטרותיו החדשות בחיים וחיזוק הדימוי העצמי.

שינוי אמונות

ה- NLP – מציע מגוון של שיטות להחלפת אמונות. אחת מהן היא טכניקה מופלאה של קו הזמן- TIME LINE THERAPY לשינוי אמונה. 

בהילינג-הטיפול האנרגטי- ניתן לאבחן ולראות באמונות שכבר אינן המתאם פנימי עם האדם ועם מטרותיו בחיים, השינוי נעשה אנרגטית- מבקשים לשלוף את האמונה הישנה ולהטמיע במקומה אמונה חדשה שהמטופל מגדיר במהלך המפגש.

לתהליכים של החלפת אמונה יש השפעה כבירה על החיים, בעקבות החלפת האמונות נוצרת יותר זרימה עם החיים, האדם נמצא ביותר הרמוניה עם דרך החיים שבה הוא רוצה לחיות וכך הוא הולך בקו אחד עם מטרותיו וחלומותיו.

 

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind