עדויות ומכתבי תודה

עדות

 

הכעס והתסכול הוחלפו באהבה וקבלה של האחד את השנייה
לפני 7 שנים לערך חוויתי התקף חרדה ראשון, מעין התמוטטות שכזו.. לחץ בבית, דאגה מרובה למשפחה וככל הנראה משהו ששכן בתוכי יצא לאור. שנים שניסיתי להחביא אותו, את המשהו הזה.. הפחד הזה.. והוא ניקר בתוכי, ואכל לאט לאט חלקים מאישיותי. בשלב מסוים, כשכבר פחות ופחות הכרתי עם עצמי, התחלתי ללכת לטיפול פסיכולוגי. הרגשתי ברת מזל שמצאתי את המטפל הנכון לי, שהוא מבין אותי ושיש לי מקום להוציא את כל הפחדים ואת כל התחושות השליליות שהיו בי.. זה עזר תקופה.. לדבר על זה, נתן לי המון נחמה. אך הדיבור בשלב מסוים העצים את הבעיות, והדרך לפתור אותן נראתה רחוקה מאי פעם.. הגעתי לחניתה, חסרת הגנות, חסרת אמונה ובעיקר “חסרת משהו להפסיד” ובכיתי. בכיתי על הכל – על הקשיים שלי עם עצמי, עם הזוגיות, עם המשפחה, הקושי בקבלת החלטות, חוסר השקט, הסתפקותי במועט, רגשות האשמה.. שהימים עברו ו..הפחדים שקטו, המחשבות הטורדניות שקטו גם הן, לאט לאט גם הזוגיות שינתה כיוון – הכעס והתסכול הוחלפו באהבה וקבלה של האחד את השנייה. היום, אני עומדת בפני תחילת עבודה חדשה , וזהו עוד שינוי מבורך בחיי, שינוי שחיכיתי לו. כל אלו קרו בחודשים האחרונים, במהלכם נפגשתי עם חניתה אחת לשבוע. אינני יכולה לומר ש”הכל דבש”, יש המון על מה לעבוד, פחדים ומחשבות שליליות עוד ירימו ראשם, אבל כן אומר שהכאוס קיים פחות בחיי, והתפנה לי המון מקום אותו אני מנצלת כדי לבחור להיות נוכחת בחיים שלי. על המתנה הזו אני מוקירה תודה אינסופית לחניתה שליוותה אותי בדרך חזרה אל עצמי ברגישות והבנה נקייה כל כך ואפשרה לי לראות את המציאות בצבעים בהירים יותר.

 

באתי לחניתה והתחתנתי!
ככה פשוט! אפילו אם תשאלי אותי עכשיו מה היה בתהליך, אני לא בטוחה שאזכור, אני זוכרת שכעסתי המון על כל אלו שהיו לפני- ששיקרו, שאכזבו כעסתי שלכולם זה הולך ולי לא, אני זוכרת שהרגשתי שאני בידיים טובות, אני זוכרת שעודדת אותי לסלוח לכל אלו מהעבר, אני זוכרת שפתאום התחלתי להאמין שזה אפשרי, שגם אני יכולה להיות בזוגיות שהיא נמשכת ושהיא עושה לי טוב ולמרות הגיל ולמרות הכל- את “עזרת” לי למצוא חתן, אני רואה היום את כל הפרסומים שאת עושה ואני רוצה שיידעו שזה עובד, שאני כבר נשואה עם 2 ילדים, ועדיין מוצאת את עצמי מתייעצת איתך על בעלי וכמו תמיד את נותנת לי את התשובות שיוצרות פלאים בזוגיות שלי, אוהבת מאוד ומודה לך על התהליך שהיה שווה הכל”
להתגרש- זה מה שהיה לי בראש!!!
,הגעתי אלייך שאני שבר כלי, בטוחה שאני נשואה למפלצת, שכל מה שמעניין אותי זה רק הוא. .הוא לא הסכים ללכת לטיפול זוגי, לא ידעתי מה לעשות אמרתי לך זהו אני נפרדת ממנו- אני זוכרת את הפגישה הראשונה כמה בכיתי, את כל חבילת הטישו גמרתי לך היה לי קשה בהתחלה לקבל את מה שאמרת, לא האמנתי שזה בידיים שלי, לשנות, להשתנות, וכמו שאת אומרת להוביל את הזוגיות שלי, הייתי רגילה להאשים, לכעוס, להיפגע, להיעלב,. -לימדת אותי דרך אחרת את דרך האהבה היום אני מרגישה שיש לי כלים לחיות בזוגיות טובה גם אם הוא לא היה בטיפול איתי, הוא היה שותף לשינוי, זה היה כמו קסם. אני מרגישה שיצאתי ממך אישה חדשה, אני אישה שמעריכה את עצמי שאוהבת ומקבלת הרבה אהבה בחזרה .ויודעת לחיות באהבה.

 

בן זוג – זה כל מה שביקשה נפשי, לא ידעתי מערכת יחסים נורמאלית, חזקה, יציבה. לא הבנתי למה “נדבקים” אלי כל אלו שלא באמת רוצים להתחייב.
הגעתי אליך מתוסכלת, חושבת איך אני הולכת לבנק הזרע…הופכת לאם חד הורית.בגילי כמה עוד אופציות נותרו לי- השעון דופק… המשפט הראשון שאמרת לי אחרי ששמעת את סיפור חיי- “אל תתפשרי על מה שהוא פחות טוב ממה שאת רוצה לקבל”. שומעת אותך אומרת את המשפט הזה ואני אומרת לעצמי בתוך הראש, “לי??? מותר לי לקבל את הכי טוב?” ואז הכל התחיל להשתנות, הבנתי מה בתוכי גורם לי למשוך את אותם גברים, קשה להודות אבל הייתי חסרת בטחון, לא האמנתי במי שאני, חוויתי את חרדת הנטישה שעברתי בילדותי בכל מערכת יחסים. לימדת אותי לחשוב אחרת, לימדת אותי לרפא את מה שהיה, הדרך לא תמיד הייתה פשוטה, היו דמעות וכאב ועכשיו אני יכולה לומר שכל זה מאחורי. היום אני עומדת לפני חתונה, מאושרת, מעריכה את עצמי, למדתי לפתח תקשורת פתוחה, לומר מה אני רוצה, לקבל באהבה את החיים ומהחיים. תודה שלימדת אותי ועזרת לי לממש את חלום חיי.

 

הגעתי לחניתה בעקבות אובדן לא פשוט שעברתי. האובדן הכניס אותי למצב מבולבל וחוויתי קושי רב.

שמי דניאלה, בת 31, אמא ל-4 ילדים מקסימים.

עוד לפני הפגישה הראשונה, הבעתי ביני לביני הרבה ספקות לגבי שיטת הטיפול. קראתי על השיטה לא מעט באינטרנט, והיה לי קשה להאמין שזה יכול לעבוד ולהביא תוצאות אצל טיפוס ספקן כמוני. אבל כשהגעתי אליה, ניסיתי לנטרל את הספקות ולהתמסר לטיפול מתוך מחשבה שאם יעבוד – נפלא, ואם לא – לא נורא, אמשיך הלאה. מהפגישה הראשונה יצאתי עם תחושה נפלאה. עוד לא ממש הבנתי מה קורה בדיוק, אבל הרגשתי שקורה משהו טוב. קודם כל, חניתה עצמה מלאה באור, עם חיוך שגורם לך להרגיש רצוי וחשוב. שנית, יצאתי אופטימית, שמשהו טוב יקרה, שהגעתי למקום הנכון. ממש בפגישות הקרובות קיבלתי מענה לדברים שהטרידו אותי, ותו”כ נשרו להן עוד ועוד קליפות ממני, ועוד דברים התגבשו בתוכי במהלך הטיפול. הרגשתי שינוי!! אני, הספקנית הגדולה – עברתי שינוי! תחושה נהדרת. לא מזמן התחלתי ללמוד רכיבה על אופנוע. הגשמת חלום ישן. אחרי כמה שיעורים הרגשתי שאני צריכה לקבל קצת תמיכה וכוח מחניתה. במהלך הפגישה היא עשתה לי “עיגון”, וכבר בשיעור שלמחרת הטיפול הרגשתי הבדל עצום.

 

לא שמתי לב לזמן שעובר ואני ביום ראשון של השבוע שבו אני מתחתנת (!!!!)
לא עבר יום לאחרונה שלא חשבתי עליך. כמה מדהימה את וכמה אני אסירת תודה על נוכחותך בחיי. על הדרך שעברתי וההיזדמנויות שאיפשרתי לעצמי- בעיקר הגבר שלי שניכנס לחיי. אני כל כך מתרגשת שאין לי מילים. זה מהרגעים הללו בחיים, שמדמיינים אותם או מפנטזים עליהם והמציאות, היא עולה על כל דמיון. לי אישית אף פעם לא היתה פנטזיה על שמלה לבנה. מה שכן, היתה לי פנטזיה על הגבר שלי ואיך ארגיש בזרועותיו. חניתה, אני יכולה לומר שכתיבת האווטקום היתה כלי כל כך מדוייק עבורי והיא הביאה אלי את מה שביקשתי. אני ממליצה בחום לכל מי שנקרה .בדרכי על הכלים שהענקת לי ובכלל על מפגש עם נשמתך היפה ומלאת אהבה. תודה מקרב לב
הגעתי עקב משבר שלא ידעתי עד כמה הסיבות להיוצרותו עמוקות ומצויות בי
לאחר כמה שנים של מטפלים שונים/מאמנים ועוד (שהיו אגב לא רעים בכלל) הגעתי אלייך-חניתה. הגעתי עקב משבר שלא ידעתי עד כמה הסיבות להיוצרותו עמוקות ומצויות בי. הגעתי כאשר חשבתי שכבר הכל טוב..וזה משבר רגעי. חוויתי בדידות קיומית, עצבות, חוסר הערכה עצמית, כעס/יהירות..חברות שניתקו חוסר מיקוד בכיוון בחיי למרות שהכיוון והידיעות תמיד היו שם אך לא ראיתי – כמסך שכיסה את עיני, מסך אותו הצלחת להסיר בצורה כל כך מדוייקת.. זיהית מיד את כל מה שיש לנקות וניקית עד רמת הנשמה..רמת ה DNA…. את, ששינית את מודעותי..שינית את דפוסיי..לקחת את עצבותי הקיומית והבדידות שהיו כחלק ממני. את שעשית עבודת קודש והבאת לחיי את כל הניסים והנפלאות האפשריים במסירות וליווי מדהימים! לא פעם, לאחרונה, בכיתי דמעות של אושר על כמה שהכל מושלם בחיי…וכל מילה מדוייקת. ניקית, הובלת, כיוונת, סייעת, נגעת ואהבת … חניתה אני מודה לך ממעמקי ליבי על כך מה שעשית עבורי ועל הדרך המופלאה שעשינו יחד. כיום אני ממליצה לאנשים, גם כאשר הכל נפלא אצלם להגיע אלייך רק כדי לחוות את הטעם המתוק של האושר העילאי הזה כשהכל טוב..כשאני מעריכה ואוהבת את עצמי,כשאני מצליחה,כשאני נוגעת בחלומות שלי, כי זו רמה אחת מעלה ממושלם. היום, הכל במקום ואני המובילה של חיי, לאן שאני רוצה ובדיוק רב ועוצמתי. אני שמחה מאושרת בוטחת ומאמינה בעצמי, מלאת חברות ומקבלת אהבה מכל עבר, היום לאחר שלמדתי ממך כל כך הרבה-אני מובילה נשים בעצמי , ומרגישה שהכל נקי..הצנרת צלולה וביכולותיי למשוך לחיי כל מה שעולה על רוחי. מאושרת ומודה לך אהובה, חייבת לך את חיי. לי
אחרי הטראומה שעברתי, חשבתי שלחיי אין טעם יותר, אין למה לקום בבוקר, הכל היה חסר ערך.
חיייתי כמו חיה מתה- עם רוח חיים אבל לא היו באמת חיים בתוכי. אותו האירוע לקח ממני את החיים. תודה לדודתי שנתנה לי את הטלפון שלך, תודה על שהראית לי שיש תקווה, עוד בפעם הראשונה שנפגשנו. זה אומנם לקח זמן, אבל מפגישה לפגישה הרגשתי שאני חוזרת לעצמי, מאמינה בעצמי שוב, סומכת על החיים, משחררת את האשמה הגדולה שרבצה על נשמתי ולא נתנה לי מנוח. תודה שהיית איתי ברגעים הקשים, על שהראית לי שוב את הדרך, שהחזרת לי את הביטחון בחיים. לפני שפגשתי אותך חייתי בעבר, שחזרתי את הטראומה כל יום והייתי בחרדות כל הזמן. היום אני כבר חיה בהווה מישירה מבט אל העתיד, מצליחה לראות את הטוב. ת ו ד ה !

 

אני לא שוכחת את היום שבו התקשרתי לחניתה, היום הזה היה יום של התחלה חדשה ממקום מאוד קשה ונמוך בחיי..
כשהתקשרתי הייתי שבורה ומרוסקת לחתיכות קטנות אחרי התקף חרדה (נוסף!!) שבו לא ידעתי את ימיני או שמאלי, הדבר היחיד שידעתי היה שאני צריכה עזרה. בהתחלה דיברנו ובזמן השיחה החרדה התחילה להתפוגג גם לאחריה הרגשתי טוב יותר, רגועה, מחוברת. ואז התחלנו סידרה של טיפולים..ומה לומר…שבתי לחיים. חיבורים נעשו, תפיסות עולם שלא משרתות אותי יותר, פינו את מקומן לתפיסות עולם חדשות, גמישות, מוארות מתוך הטוב שבקיומי, יכולת ההתבוננות וההשקפה התחדדו. חזרתי הביתה, שבתי למקומי, לעצמי, לעצמיותי, לעוצמתי. ומאז… ממשכיכות ועולות נק’ אור וחיבורים מהטיפול, הבנות חדשות, זרימה בחיי והחשוב מכל..התקפי החרדה כבר אינם הם התפנו מחיי לטובת המחויבות שלי כלפי עצמי. שלום נעשה עם הוריי וכל יום הוא יום בהעמקה והתחלה חדשה.
חניתה חוללה נס בחיי
כשהבנתי שמה שאני עובר הוא כנראה משבר גדול וכשהבנתי שהמשבר התפשט לכל תחום בחיי ושאין לי כבר שליטה . התחלתי טיפול פסיכולוגי שלווה בנטילת תרופות אנטי חרדתיות . הטיפול אומנם עזר, אך רק באופן חלקי.לאחר שנתיים של מפגשים,מצאתי את עצמי מיואש ,מבולבל ועדיין סבלתי מהתקפי חרדה כשנפגשתי אם חניתה הייתי קטן אמונה,אם הפסיכולוגים והכדורים לא החזירו את חיי למסלולם אז… אבל הייתי מוכן לנסות הכול. להפתעתי התוצאות לא איחרו לבוא ,ניגלתי לשיטה מדהימה המועברת במקצועיות ע”י אישה חייכנית ,סובלנית ותומכת אך בהחלט לא מתפשרת, דבר שהקנה למפגשים אופי פרודוקטיבי. השינוי הורגש מייד,בתוך שני מפגשים התמלאתי מספיק אמץ להפסיק עם הכדורים, התקפי החרדה הלכו והתמעטו בהדרגה עד שנעלמו קליל ועד מהרה מצאתי את עצמי מתעסק פחות ופחות במשבר שגרורותיו הלכו ונעלמו ויותר ויותר, ברכישת דפוסי חשיבה אופטימיים וכלים לחיים מאושרים יותר ושלמים יותר.מה שאיפיין את התהליך הוא מהירות השינוי. בכל התקופה היה ברור שזה לא טיפול מהסוג של”רופא וחולה” הטיפול לא מסתיים בדלת. אלא עבודת צוות אשר בה חניתה הייתה קשובה והתאימה את הקצב ואת סוג הטיפול ליכולותיי וכל זה,איך לא, בחיוכים ממיסים . היום כשאני מסתכל אל מה שבניתי עם חניתה ,האושר,הביטחון,השלווה ושמחת החיים שלי אני פתאום מבין איזה שינוי אדיר עשיתי ואיזה פלא היא חניתה.
את המכתב הזה אני רושמת בכיף כל כך גדול כי אני יודעת שמי שיקרא אותו יעבור את החוויה המעצימה והמחזקת שאני חוויתי.
[ הגעתי לחניתה בתקופות שונות של צמתים בחיי, בהם היא נתנה לי את הפוש שהקפיץ אותי מעלה וגרם לי להתקדם ולהתפתח. היופי שבדרך שבה היא עשתה זו היא לחבר אותי לאמונה בעצמי וביכולות שלי ולדרכי הפעולה ותחושת ההישג. בצורה מאוד יסודית עברנו על כל מכשול שהפריע לי להגשים את המטרה שלי, פחדים ישנים, חוויות ילדות וניקינו את כל מה שעיכב אותי. האישיות של חניתה היא מכילה, אנושית ומאפשרת להיפתח בקלות ובמקביל נותנת הרבה אמון בתהליך השינוי והאופטימיות שלה פשוט מדבקת. הטיפולים עזרו לי בצמתים מרכזיים בחיי של קבלת החלטות בנושא קריירה, ואת שניהם עברתי בהצלחה מרובה אודות לחניתה.
חניתה תמיד הייתה שם בשבילי ועזרה לי להתחזק ולעבור את אחד התהליכים הכי חשובים בחיים שלי.
הדרך שלי עם חניתה התחילה מזמן. העוצמה שיש לה מדהימה! הדרך שבה היא מדברת פשוט נוגעת בלב. להיות בסביבתה ולעבור איתה תהליכים זו חוויה מיוחדת שאני מאחלת לכולם. חניתה עזרה לי להתמודד בהצלחה עם הפחדים הפנימיים שלי, עזרה לי להתמודד עם החוסר ביטחון שלי ובעוד הרבה התמודדויות שעברתי בחיי. אני מודה לבורא עולם שחניתה בחיים שלי וכמובן לחניתה שעזרה לי לראות ולהתחבר למי שאני ולאור הפנימי שלי.

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind